Kripto Para Devi Yatırım Yaptığı 25 Projeyi Açıkladı!

Crypto Startup Accelerator (CSX) Spring 2024 programı bu hafta başlıyor. a16z crypto, Londra’daki bu programda yer alan 25 kripto para startup projesini açıkladı. Bir araya gelecek kurucular arasında DeFi, AI, DePIN ve diğer endüstri segmentlerinde projeler geliştirenler var.

Kripto para devinin yatırım programında bu 25 proje var!

Andreessen Horowitz (a16z) crypto, Crypto Startup Accelerator (CSX) Spring 2024 programının katılımcılarını açıkladı. Açıklamaya göre, bu hafta Londra’da başlayacak olan kripto hızlandırıcı programında 25 proje yer alacak. Erken aşamadaki 25 girişimin kurucuları sekiz ülkeden: İngiltere, İsrail, Japonya, Polonya, Romanya, İsviçre, BAE ve ABD. Hepsi Londra’da bir araya gelecek. Kurucular, 10 hafta boyunca birbirleriyle etkileşim halinde olacaklar. a16z crypto ekibi ayrıca, piyasaya sürülmeye doğru ilerlerken projelerin gelişimini hızlandırmayı amaçlayan rehberlik ve kaynaklar da sunacak. Projeler DeFi, AI, DePIN ve diğer endüstri segmentlerinde yer alıyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto son aylarda inişli çıkışlı bir seyir izliyor. Bu süreçte ekosistemi nelerin beklediğine ilişkin duyarlılık giderek yükselişe geçti. Geliştirici topluluğu yeni nesil protokoller ve projeler oluşturmak için bu bakış açısını kullandı. Bu bağlamda, a16z crypto en umut verici olan ilk 25’i seçti. CSX Spring 2024’e AminoChain, Collar Networks, Compass Labs, Hungry Cats Studi, Launcher, MagicBlock ve NEBRA Labs gibi projelerin kurucuları katılıyor. Diğerleri ise Neynar, NodeKit, Nosh, OpenLayer, OpenTrade, Playmint, Roux, Sablier, Scrypted’ın yanı sıra Spire, Strobe, taralli labs, Tata Bazaar, Tweed, Tranched, TITLES, Valyu Network ve zkPassport.

Projeler endüstrisinin birçok sektöründen geliyor

a16z’nin bir duyuruda belirttiği gibi, projeler Blockchain ve kripto para endüstrisinin birçok sektöründen geliyor. Bunlar arasında merkezi olmayan finans (DeFi), oyun ve yapay zeka (AI) yer alıyor. Ayrıca, tüketici uygulamaları, ödemeler, geliştirme araçları ve merkezi olmayan fiziksel altyapı ağı (DePIN) bulunuyor. Örnek olarak, AminoChain projesi merkezi olmayan bir biyo-örnek pazarı inşa ediyor.

Bu arada, Collar Networks bir kripto yatırım bankası kurmaya hazırlanıyor. Neynar, merkezi olmayan sosyal ağ Farcaster için geliştirici altyapısı inşa ediyor. MagicBlock, Solana ve SVM’deki on-chain oyun alanını izliyor. Bu arada, a16z crypto daha önce Lido, Mysten Labs ve LayerZero gibi projelere yatırım yapmıştı. Şubat ayında platform, Ethereum restaking projesi EigenLayer için B serisi turuna öncülük etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x