Polis Akademisi Başkanlığı 8. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınavı ne zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı 8. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınavı’nın tarihi belli oldu. Sınava; Polis Akademisi Başkanlığına şahsen müracaat eden ve müracaatı kabul edilen adaylar katılabilecekler.

Polis Akademisi Başkanlığı 8. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınavı 20 Nisan 2024 Cumartesi günü 7 il merkezinde gerçekleştirilecek. Sınav saat 10.00’da başlayacak.

SINAV MERKEZLERİ

Sınav; Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Samsun illerinde tek oturum hâlinde gerçekleştirilecektir.

SINAVA GİRERKEN GEREKLİ BELGELER

Adaylar sınav giriş belgelerini, 12/04/2024 tarihinden itibaren e-devlet şifreleri ile kimlik doğrulama uygulamasıyla http://www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

Adaylar; sınava, sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden biri (nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi,ngeçerlik süresi devam eden pasaport) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adaylar; nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, barkodlu/karekodlu T.C. geçici kimlik belgesi ile sınava alınabilecektir.

Evlilik, boşanma, mahkeme kararı vb. nedenlerle soyadı değişikliği olan adayların geçerli kimlik belgesinde yer alan kimlik numaraları kontrol edilir, giriş belgesindeki kimlik numarası ile aynı ise kimlik belgesi geçerli kabul edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x